Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gimp veya Photoshop ile Glitter Efektli Animasyonlu Resim Yapma
Photoshop 
[Resim: Gimp-veya-Photoshop-ile-Glitter-Efektli-...-Yapma.png]

Gimp veya Photoshop ile Glitter Efektli Animasyonlu Resim Yapma

Ayhan kardesimizin tavsiyesi üzerine gimp ile glitter efekti yapma meselesini arastirip buldum, ve tam ayarlarini yapamadim amma, en azindan oldu, yani istedigim gibi olmasada oldu,

Güzel ve değerli şeyler genellikle doğru ışıkta parlar. Sadece böyle bir parıltı efekti de dijital fotoğrafa dahil edebilirsiniz. Bu, örneğin, ücretsiz görüntü düzenleme programı GIMP ile çalışır. İşte gerekli adımlar.

GIMP ile bir fotoğrafa glitter efekti eklemek için, önce programı başlatın. Ardından düzenlemek istediğiniz resmi yükleyin.
Mevcut katmanın bir kopyasını oluşturun. Katmanlar listesinde mevcut katmanı sağ tıklayın ve içerik menüsünden "Katmanı çoğaltın" ı seçin.
Şimdi glitter etkisini çağır. "Filtre, Işık ve Gölge, Parıltı" üzerine tıklayın.
Oluşturduğunuz parlak yıldızların yoğunluğunu ve görünümünü ayarlamak için kaydırıcıları kullanın.
Önizlemeden memnunsanız, filtreyi uygulamak için "Tamam" düğmesine tıklayın.

Son olarak, görüntüyü farklı bir ad altında kaydetmeyi unutmayın. Yani orijinalini kaybetmezsin. Sadece tıklayın

Gimp Programi ile yaptigim Deneme Glitter Efektli Gif Resimler

[Resim: Dini-Resim_V141020182258_N2.gif]

Ayni arastirmanin photoshop ile olaninin buldum, ve bir cicek yaptim, tam olmadi bu da ama, yinde oldu yani.

ayni işlemi fotoshopda da pfad zeichen e git ve sonra parıltı eklemek istediğin yerleri çiz ve sonra star brush ile iki tane yeni katman oluştur iki ayri katman ayrı brush büyüklüğünde "pfad kontur füllen mit brush" secenegi ile 'Sparkle Brush' ile bu islemi yapip, sonra für web speichern yöntemi ile, gif animasyon olarak kaydedebilirsniz, son resimi öyle yaptim bende işte

[Resim: Glitzernde-Yellow-Flowers-V141020182233-N1.gif]

AUF DEUTSCH

Schöne und wertvolle Dinge glänzen im richtigen Licht oft. Genau einen solchen Glitzer-Effekt können Sie auch in ein Digitalfoto einbauen. Das klappt zum Beispiel mit dem kostenlosen Bildbearbeitungs-Programm GIMP. Hier die nötigen Schritte.

Um mit GIMP einen Glitzer-Effekt zu einem Foto hinzuzufügen, starten Sie das Programm als Erstes. Laden Sie dann das Bild, das Sie bearbeiten möchten.
Legen Sie eine Kopie der aktuellen Ebene an. In der Liste der Ebenen klicken Sie dazu mit der rechten Maustaste auf die aktuelle Ebene und wählen „Ebene duplizieren“ aus dem Kontextmenü.
Rufen Sie jetzt den Glitzer-Effekt auf. Klicken Sie dazu auf „Filter, Licht und Schatten, Glitzern“.
Mithilfe der Schieberegler stellen Sie die Intensität und das Aussehen der erzeugten Glitzer-Sternchen ein.
Sind Sie mit der Vorschau zufrieden, klicken Sie auf die Schaltfläche „OK“, um den Filter anzuwenden.

Zum Schluss vergessen Sie nicht, das Bild unter einem anderen Namen abzuspeichern. So verlieren Sie nicht Ihr Original. Klicken Sie einfach auf

Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi