1Türk Boardu

Tam Versiyon: Nazan Eckes Kimdir Nazan Eckes Biyografisi ve Resimleri
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
[Resim: 220px-Nazan_eckes1.jpg]

Nazan Eckes Kimdir Nazan Eckes Biyografisi ve Resimleri

Nazan Eckes (9 Mayıs 1976, Köln), Türk asıllı Alman televizyon sunucusu ve oyuncu.

Biyografisi

Özel Alman televizyon kanalı RTL'de ana haber bültenlerini sunan ve yanı sıra farklı televizyon programlarında moderatörlük yapan Nazan Eckes Köln'de doğdu. Eskişehir'den Almanya'ya 1960'lı yıllarda göçen bir ailenin çocuğudur. Babası Almanya'da bir fabrikada kimya teknisyenidir. Nazan Eckes 2000 ile 2007 yılları arasında Almanya'nın sayılı reklam şirketlerinden birinin sahibi olan Claus Eckes ile evliydi.

1960’lı yıllarda Almanya’ya göçen Eskişehirli Üngör ailesinin kızları olarak 1976 yılında Köln’de dünyaya gelen Nazan Eckes, sempatik görünüşü, kusursuz Almancası ile ülkenin en ünlü televizyon sunucularından biri oldu. ”Babası bir kimya teknisyeni olan Eckes, 1995 yılında abitur diplomasını (lise sonrası yüksek öğrenimgörme hakkı verilen belge) aldıktan sonra basın ve yayın dünyasına geçiş yaptı. İlk olarak VIVA televizyon kanalında kamera arkasında stajyer olarak çalışarakmetin yazarlığı yaptı. Daha sonra kanalda kadrolu olarak çalışmaya başladı. 1998-99 yılları arasında ise Türkçe’yi unutmamak için yerel Türk gazetesi ”Haftalık Posta’da yazılar yazdı. ”1999 yılında uzun yıllar çalışmaya devamedeceği Alman özel TV kanalı RTL’ye geçti ve burada birçok programda kamera arkasında ve önünde görev yaptı.

2000 yılında evlenip 2007 yılında boşandığı, Almanya’nın sayılı reklam şirketlerinden birinin sahibi olan Claus Eckes’in soyadını kullanan ünlü sunucu birara RTL’de ana haber bültenlerini de sundu.Yine farklı televizyon kanallarındamoderatörlük yapan Eckes, 2007 yılından bu yana RTL’de Mittagsmagazin programını sunuyor. Ayrıca RTL’de ünlülerin yarıştığı ve çok reyting alan “Let’s Dance” (Haydi Dans Edelim) yarışma programın da da sunuculuk yapıyor. 2008 yılında Avusturyalı politacı Andreas Khol’un Düsseldorf’ta yaşayanmodel ve ressamoğlu 31 yaşındaki Julian Khol ile birliktelik yaşamaya başlayan Nazan Eckes, özel hayatıyla pek gündeme gelmek istemiyor. Ailem beni kısıtlamadı’ Yazdığı ilk kitabı “Günaydın Batı. Almanya ve Türkiye – Bir Aile Hikayesi”ni Frankfurt Kitap Fuarı’nda da tanıtan Nazan Eckes, kitabında Almanya’da yaşayan Türklerin uyumsorunu ile hâlâ yaşadığı zorlukları ele alıyor. Kitapta Almanya’daki çocukluk döneminden örnekler veren Eckes, 6 yaşındayken annesinin kendisine “Noel Baba yoktur demesinin onu ne kadar çok hayal kırıklığına uğrattığını, diğer Alman çocukların Noel ağaçlarının altında hediyelerini alırken, onun almamasının kendisini ne kadar üzdüğünü anlatıyor. Eckes, bugünlerde ise iki kültürlü olarak yaşamaktan gurur duyduğunu söylüyor.
Fuardaki konuşmasında, çocukluğunda kendisinin de diğer Türk öğrenciler gibi Kuran kursuna gönderildiğini anlatan Eckes, ailesinin kendisine kısıtlama getirmeden bu ülkede yaşamaktanmemnun olduğunu da ifade etti. Eckes, Türklerin Almanca’yı öğrenmelerinin iyi iş bulmak, toplumtarafından kabul edilmek için şart olduğunu düşünüyor ve yeni nesil Türklerin Almanya’da kendilerine artık daha çok güvendiklerini de vurguluyor.[/li][/ul][ul]

[*]Nazan Eckes, Alman Bild Gazetesi’nin geçtiğimizmayıs ayında yayınladığı ülkenin en seksi 100 ünlü kadını listesinde 14’üncü sıraya yerleşti. Bild, Eckes için, “saçları mükemmel, aynı zamanda egzotik ve erotik görünüyor” yorumunda bulunmuştu.

Kariyeri

Nazan Eckes, 1995 yılında yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra Almanya'nın Leverkusen kentinde bulunan Alman VIVA televizyon kanalında metin yazarı olarak staj yaptı. Daha sonra aynı kanal tarafından işe alındı. 1998 ile 1999 yılları arasında Türkçeyi unutmamak için yerel Türkçe gazete Haftalık Posta'da yazılar da yazan Nazan Eckes, 1999 yılında Alman televizyon kanalı RTL II tarafından hava durumunu ve Lokalmagazin Guten Abend programını sunmak üzere transfer edildi. Daha sonra ana haber sunucusu olarak seçildi. Ayrıca Kai Ebel ile birlikte Das Magazin Formel Exlusiv programının moderatörlüğünü yaptı. 2007 yılından bu yana RTL kanalının Mittagsmagazin programını sunuyor.

Oliver Geissen ile birlikte 2008 yılında Echo ödül töreninde de sunuculuk yaptı. 8 Mart 2017'de Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck tarafından Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı tevcih edildi


Resimleri

[Resim: Nazan_Eckes_Kimdir_1.jpg]

[Resim: Nazan_Eckes_Kimdir_2.jpg]

[Resim: Nazan_Eckes_Kimdir_3.jpg]

[Resim: Nazan_Eckes_Kimdir_4.jpg]

[Resim: Nazan_Eckes_Kimdir_5.jpg]

[Resim: Nazan_Eckes_Kimdir_6.jpg]