-----------------------


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bindimi inmiyen ilyas A.s ve idris A.s (Karoglanin 28. 01. 2013 Vaazi)
#1
[Resim: la-ilahe-illallah-muhammedun-rasulallah7-4.png]

BiNDiMi iNMiYEN YANI iDRiS VE iLYAS ALEYHiSSELAM

28. 01. 2013 Pazartesi


Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

[Resim: enma124.JPG]

[Resim: enam124-tr.JPG]

Enam suresi124 türkce meali

Allahümme Sallu ala Rasulüne Muhammed

Allahümme Salli ala Rasulune ve Nebiyyina Ilyas

Allahümme sali ala Hizir Aleyhisselam

Allahümme salli ala Yusuf Vezir aleyhisselam.

Yolculugumuza başliyoruz

Gecen haftaki vazimizda anllattigimiz meselede bir cocuk babasina ancak zatin ve subuti deliller ile baba der ona şehadet edemez yani babsi cocgu anne karnina vaaz ederken babasina şahit degildi dedik. ve insalarda Rabbini ancak zaati ve subuti sifatlari ile bilebilirler ve bunun dişinda şehadet delili aranmaz dedik. her ne kadar bizler Rabbimizi bizi yaratirken görmesekde kelimei şehadet ile Rabbimizin Ilah olduguna ondan başkada ilah olmadigina şehadet ederiz. yani insan her ne kadar kendi yaratilişina şehadet etmesede eger baba ise bir cocugun yaratilmasina vesile olmuşdur ve cocugu anne karnina vaaz etmişdir ve rabbimizin bu işlem ile bir cocuk yarattigini bilir yani. bir babada cocugu anne karnina vaaz etmekle o cocugu yaratmiş olmaz cocugu halden hale koyup yine yaratan cenabi zülcelaldir.bizim şehadetimiz bir cocuga babalik şehadeti gibi yani evet ben rabbimin yaratmasina şehadet ettim demekdir. yani insan cocugu anne karnina vaaz ederek bu yaratma işlevinden bir şehadet derecesi kadar nasipdar olmakdadir. insan nasil o insan tohumunun topraga düşmesinde toprakdan meyva sebeze et gibi bir hal ile gelip insana dahil olmasinda ve sonra onun vücutta ayrilip meni olmasinda ne kadar bir fonksiyonu varsa işde yaratma fiilindede o kadar bir cüzi bilgisi ve faaliyeti, rabbimize şahidiligi olabilir.

ve insan tohumu meniyide anne karnina vazetmeklede işlem bitmiş degildir. ve ondan sonraki olanlardan ne anne ve nede baba bir fonksiyona hükmeder sadece bekleyip görürüz rabbimiz tüm yaratma serüvenini başlatir ve 9 ay 10 gün sonra işlem tamam olup cocuk dünyaya gelir.

Buraya kadar mesele acik secikdir anlaşilmaycak bir durum yokdur.

denilirki, anne karni cocuk icin bir cennet misalidir calişma yok yeme derdi icme derdi yok hepsi anne bedeninden karşilanir. ve gelelim bu haftaki püf noktasina.

gecen gün tweterde gezerken kadinin biri ( indi bindi aşklar cikdi ortaliga gibi bir laf etmiş) bunu görünce bizi cevaba mecbnur eden yazi yüzünden şöyle bir cevap yazmak durumunda kaldik:

ey(BibBiiiiiib Kafa)kadin bindimi inmiyenmi var dünyaya gelipde göcmüyenmi var o zaman sen bindimi inmiyeni ara oki ilyasdir dedik!

ilyas aleyhisselam Rabbimizin cennetini cok merak edip görmek ister ve Bunu Cebraile söyler ve derki Rabbime söylede Rabbim bana cenneti görmeyi nasip etsin der.

Rabbimiz le görüşen cebrail aleyhiselam ilyas aleyhisselama şöyle bir cevapla döner. ya ilyas ölmeden cennete girmek yokdur.

bunun üzerine ilyas aleyhiselamin meraki dahada artar ve derki cebraile ne yap yap bana cenneti göster der.Rabbimizle tekrar görüşünce cebrail başka bir hal ile ilyasa ölüm tatdirilir ve cennete girer. ve cennete girince bakarki her nimet güzel, huriler taamlar nurlar nimetler diyari burasi sefa ve surur diyari burasi gezerler dolaşirlar ve cikma zamani gelir ve Cebrail aleyhisselam haydi geri dönüyoruz der.

Bunun üzerine ilyas aleyhisselam itiraz eder ve derki ben bu cennete girmişim cikarmiyim artik der. Cebrail aleyhiselam durumu Rabbimize bildirir ve Rabbimiz buyurur birak ilyas kulumu kalsin cennetde buyurur.

işde ilyas aleyhisselam bindimi inmiyen girdimi cikmiyan. yani cocuk anne karnina vaaz olurken işde kadin demişdiya o twetteki indi bindi aşklar onuda bize laf carpmak icin söyledi. biz dedik horuzuz ve horuz ne yapar cikar tavugun üsütne ve iki diki diki yapip iner yani horuz aşki indi bindi aşki yani cibilliyati horuz olan indi bindi aşklidir. bre(BibBiiiiiib Kafa)kadin nefsi böyüüüüük böyük eşşek at bulsan onlarda binip iniyor bindimi inmiyenmi var varsa bir inmiyen işde ilyas aleyhiselam. ve dedik twetere cevabimiza ek olarak ilyas aleyhiselamda nasil bindimi inmez bilirmisin yani erkek kadin ile temas a gecti ve zeker girdi ve bir daha cikmadan meni cikdi ve ve menide kuvetli olurp bütün yolu katedip yumurtaya ulaşirsa ve cocuk olursa o zaman dogan cocuk ilyas olur yani bindimi inmeyen bir daha. yani o herkesin televizyondaki bir kac(BibBiiiiiib Kafa)doktorluk tasliyanlarin erken boşalmayi hastalik kabul edip ona care aramalari halbuki işde erken boşalmakda rabbimizin bir hikmeti icin bina edilmiş bir haldir rabbimizin emrine muhal hic bir fiil ve faaliyet yokdur illa rabbimiz halkedip oldurur.

ölüm rabbimnizin emri iken bazen ölüm kaza ile ile bazende hastalik ile gelir amma işde insanlar bazen ölüme direnirler halbuki ölüm hak VE ALLAHIN EMRIDIR denilir. yani öyle ise , ölümün öyle yada böyle gelmesi rabbimizin emrine muhalefet etmeyi gerektirmez. işde cocukda yaratilirken Rabbimizin emri dişindan bir yaratma olabilirmi, bu mümkünmük, eger bazilari bindimi inmeden cocuk vaaz oluyorsa bunda kimin müdahelesi olcakki, ancak geciktirme Rabbimizin emrine muhalefetden başkasi degildir.

Horuz ciksada tavugun üstüne iki saat inmese normalmi yani tavuk zevk aldimi diycez bire zevkperest ahmaklar. en fazla olsa şununki on dakka bunun beş dakka fazla olur amma sonunda yine incek yani inmemekde o kadar herksin sevebilcegi birşey degilmiş yani. Bazi acil yildirim mektuplar iletiler vardir bir an önce mektup sahibine iletilmeldir hic bekletme olmadan

mesela önemli memleket meseleleri yahut ölüm kalim meseleleri gibi. işde ilyas ve hizir ne ile görevli bir işin olup olmamasinda bazi tereddütler oldugunda onun hayirmi şermi getirecegi rabbimiz katinda bilindiginden işde hizir ve ilyas aleyhisselam o önemli işleri ilmi ledünni ile bilip cözen zaati muhteremlerdir. ve kimseninde onun önüne cikip musa gibi bunu niye yaptin şunu niye yaptin diye engel olmamasi lazimid. meseleler mühümdir ve ivedilikle halledilmesi lazimdir ve onlar dünyaya gelirkende öyle ivedilikle göreve gelirler. Rabbim bu hikmeti ilk önce idris aleyhiselama yaşatdi ve idris aleyhiselamda cenneti gördü ve cennetden cikmadi ilyasda ondan sonra gelip ayni hiikmeti yaşadi ve cennetden cikmadi ve ve yine ahir zamanda imren soyundan biriside bu hikmeti bilip yaşamakdadir. Rabbim idris, ilyas ve ve imren ve hizir soyuna bereket versin inşallah.

Başka bir meseleye gecersek Rabbimiz enam suresinin yukardaki ayetlerinden biraz önceki ayetlerde buyuruyorki insanlardan mekredenleri bazi karyelere koyariz ve onlar o karyelere kötülük ile göerevlidirler.

yani gösteriyorki Rabbimizin köpekleri vardir. bir insanin sadik ve azili bir köpegi olsa ve yanina bir hisrsiz yahut haydut yahut katil gelse ve bilseki o köpegi o zalimi halleddebilcek ve demezmiki köpegine ,dut kisi kisi, yani saldir cooo demezmi. işde her kavim iclerinde , Allahdan uzaklaşdiklarinda onlara musallat olan bazi mekredilceler ile uyarilirlar ve eger sizler o karyedeki o mekrdeiclerden rahatsiz iseniz Abdullah ibni Abbas radiyallahu anhin sözü ile :Bir hükümdardan razi degilsen, o zaman kendini islah et.buyurmuşlar. yani kurtuluş, öyle siyaset ile hetdiri düttürü ile, Van (one) minut la falan olmaz

böyle zalimlerden kurtuluş ancak kendini ve aileni islah edip sonra cevreni islah etmekle olur. ve bizler islah olursak ve Allaha isyan edenler olmaz isek Rabimizde köpeklerini üstümüze salmaz. yani mekredilcilerin mekrinden ancak rabbimiz bizleri kurtarabilir. işde misir işde suriye ve geldigimiz durum neticesinde türkiye ve ne kadar hakdan ve rabbimizdan türkiyenin uzaklaşdiginin göstergesi:

memleketimizde askerlerin tutuklanip, zalim ve terörist başlarina hörmet ve tazimde bulunulmasi. bu tazim peygamber gelmeden lat ve uza putlarina kabede yapiliyordu şimdinin putlarida öcalan ve askerleri oldu ve bunlar misirida karişdiran bu mekredilci köpekler suriyeyide karişdiran bu mekredici köpekler ve türkiyedede yeni bir saltanat kurmaya calişan yine bu mekredici köpekler bunlardan kurtulmak, ne siyaset ile nede bagirip cagimrakla olur. ancak ve ancak eger bizler islah olup hak yolunu tutar isek Rabbimiz bu köpeklerin ipini kisacakdir ve bize saldiramaycaklardir. bizler hakdan ve hak yolunbdan uzaklaşdikca bu PKK köpekjeri bize daha yakin gelip ve daha şiddetli mekredip zarar vermekdelerdir.

kurtuluş ancak veatesimu bi hablillahdadadir. yani Allahin ipine sarilmakdadir. Kimler Allahin ipini koyupta siyasetin derdine politikanin derdine paranin pulun karinin kizin derdine düşdü, o zaman ayrilip ipten kopup gidenlerden olur. ve ipden kopan cennet yerine cehennemi beklesin. bu cehennemde, suriye ve MISIR daki gibi dünyadaykende hayatiniz cehenneme dönebilir.

işde Peygamberimiz döneminde, nasil Peygamberimiz necm suresini okurken olan hadise ile, şeytan aleyhillane kuran a ilişmeye kalkinca, onu yani kuirani ve peygamberimizi rabbimiz euzu ile koruduysa. bu ahir zamanda, iyiyiz sananlarida alip giden be ortadogu ve deccal fitnesinden acak ve ancak ahir zamanin euzusu mehdiye tabi olarak kurtulabilirsiniz. Mehdinin derdi hicbir zaman ne siyaset ne makam ne mevkidir. Hak davasinin dişinda bir davasi olan mehdi degildir ve onlara tabi olmayin, hele hele koltuk davasi olanlara hic uymayin. Peygamberimiz ne buyurdu ne arabin aceme nede acemin araba bir üstünlügü yokdur üstünlük ancak takvadadir. yani takva icinde, ettakva he hüna, ettakva he hüna, ettakva he hüna diye kalbini göstemişdir. yani takva kalpdedir . Eger kalpleriniz size yalan söylüyorsa

Vay halinize yani Mehdi nin kim oldugu öyle makamla mevki ile isim ile şöhretle şanla degildir.Mehdi Kalplerin askeridir ve onun askerleride kalp askerleridir. Eger sizin kalbin iz size mehdiden bir Burhan vermiyorsa varin gidin başiniza kumlar sacin.

Mehdi ismi ile müsemma yani dogrulukdur onun işinde ve sözünde ve fiillerinde egrilik olmaz dogru ve dogrultan manasina o ki mehdidir eger ismindeki H harfi gibi olmayip da merdiven egri bügrü olsa hakka vasil eden merdiven olmaz. O yüzden mehdi arayanlar onu kalplerine sorsunlar. herkimin işleri egri bügrü ise o mehdi degildir.Herkim işleri ile egrileri dogrultarak yürümüyorsa o mehdi degildir. Zalimler önünde egilen el aman dileyenlerde mehdi olamazlar. mehdi H harfinde oldugu gibi dosdogru merdivendir.Merdivenin meridiven oluşu hakka dogru olan duruşundandir.Zalime kafire teröriste hilekara hirisza hayduta katile egilmeyişinden rical etmeyişindendir. Kafire, Katile, zalime, hirsiza ,... onur veren bizden degildir.Rabbim bu ahir zamanda hak merdiveni mehdiyi kalbinde bulup ona ve emirlerine tabi olmayi,önce kendini, sonra ailesini, sonrada cevresini islah etmeyi, inanan mü min kullarina nasip etsin inşallah.

el fatiha maassalavat


Başagaçli Rasit Tunca

Vaazi mp3 olarak indirmek icin linke  sag tikla farkli kaydeti sec

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...as-a-s.mp3

[mp3]https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar_1/Vaazlar/bindimi-inmiyen-ilyas-a-s.mp3[/mp3]

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi