-----------------------


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Herşey fani , rabbinin vechi baki 11.11.2011 vaazı
#1
[Resim: cerceveliyesilovalkure-allahyazili-resim...roglan.gif]

HERŞEY FANi , RABBiNiN VECHi BAKi

11.11.2011 Cuma

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

[Resim: yunus-107.PNG]

[Resim: rahman-26-27-28.PNG]

Rahman suresi 26-27-28

Sadakallahul aziym

Allahümme salli alaMuhammedin ve ala eeli muhammed ve salli ala yedullah(min fi işareti hadis) ve sallu ala basirullah ve sallu ala gademullah ve sallu ala esmaullah (semiallah)

(hadisde bildirilen kulum bana farzlarla yaklaşir sonra nafilelerle yaklaşir sonra ben onun tutan eli gören gözü duyan kulagi yürüyen ayagi olurum hadisi mucibince) yeryüzünde gezen Allahin yedullahlarina semiullahlarina basirullahlarina gademullahlarina yedullaha fevga eydihim hükmü vacibince rabbim selat ve selam eylesin.

Yolculugumuza başliyoruz

Yolumuz gecenki vaazimizda kiyamet bahsini anlatmiştik kaldigimiz yerden devam edersek:

Yukardaki ayeti kerime rahman suresi daha önce kuranin eli vaazimizi anlatmişdik işde bu ayeti kerime rahman suresi yani 55ci sure yani 55. asir demekdir yani ne demek bu dünyanin yaratildigindan bu yana gecen ömrünü ele aliyor yani 5500 cü senesi ve o yüzyili ele aliyor yani ve 5526 da yani 26.ci ayetde

esteuzubillah

küllü men aleyhe faan

sadakallahul aziym gecmekde yani 5526.ci senede herşey fani olcakmiş ve bu fani olma tam bir yil sürüyor ve sonra 5527 de

Sadece yani 27. ci ayetde bildirilen ile esetuzubillah sadece Rabbinin vechi baki kalcak buyruluyor. Bu eyeti kerimeler her canlinin ellerinde yazilidir elinin yedinci bogumunda yazilidir amma bu yedinci bogum hangi bogumdur burada yazmayacagiz demiyecegiz.

KIYAMETiN hak oldugu ve vuku bulacagi bu ayet ile sabittir ve ve herşeyin fena bulcagi ve sadece rabbimizin vechinin baki kalcagi bu ayette bildirilen ve bu ayetde 55. sure ve 26 . ci ayet yani 55 ci yüzyil ve 26 ci senesi oda dünyanin ömrünün 5526 . ci senesi demekdir. En dogrusu rabbimizin katinda olandir muhakkak. eger kuran hak kitap ise rabbimiz bizatihi buyurdugu onun icine yazmadik bir şey birakmadik buyuruyor ise işde buda firaset ile baktigimizda gördügümüz kiyametin zamani yani ey insanlik eger Rabbimiz herşeyi yazdik buyruyor ise o zaman kiyametin zamanida kuranda gizlidir amma bu güne kadar dilden dile dönseydi herkes daha zaman var diye tembellik edebilirdi amma şimdi ise zaman az kaldigini bildirmek icin artik herkesin kendine bir ceki düzen vermesi gerketigini bildirmek icin ve zamanin sahibinin mehdi oldugunu ispat etmek icin bu kiyametin zamani konusundaki vaazimizi kaleme aldik.Vaazi nasihattan ders alip islama imana itaat ve taata sarilcaklara bu vaazimiz. kafir güruhunun ise bugzunu düşmanligini daha da artirmasina da sebeb olcakdirki kafirler zamanin az kaldigini gördüklerinde artik ne kadar düşmanliklari var ise daha o mel anetlerinide dökmek icin gayret gösterceklerdir artik o yüzden fitnelerin cogalmasini bekleyin bir fitneyi diger bir fitnenin takip ettigini görceksiniz bir felaketi bir başka felaketin takip ettigini görceksiniz biz ne kadar dünyayi ve insanligi Allahu tealanin emir buyurdugu hükümler üzerine inşaa ve memur etmeye calişsakda, kafirler deccal ve şeytan ve ordularida bu az kalan zamanda bütün fitnelerini kusacaklardir artik bu zor sürece girmiş bulunuyoruz.

işde planlanmiş bir 12 eylül hikayesi ve yine planlanmiş bir japonya depremi ve tusunami ve sonra bütün arap devletlerinin başlarinin vurulmasi ve başsiz kalan bedenlere uyduruk deccal başi gecirilmesi ve sonra en son iki hamle iran ve türkiye ey iran sana biz ne dedik eger kiyamet şimdi şu saat kopacak olsada siyah bayragi elinden birakma varsin kiyamet senden kopacak ise kopsun yeterki kafirlerin yüzünü güldürcek olay olmasin sen o uhudda okcular tepesini terketmeyen ashabin soyunun devam ettigi memleketsin Allahin izni ile o ashabin kabri orda oldukca bu son kale kafirlerin eline gecemez ve gecmeyecekdir ne türkiyeye güven ne başkasina sen Allaha ve mehdiye dayan ve zamanin sahibinin sözü o siyah bayragi kafire teslim etme atom bombasini patlatmak gerekirse varsin patlayack ise patlasin o bomba yeterki muhammedin sözüne itaat edilmiş olsun varsin canlar bu ugurda feda edilcekse feda olsun sen kiyametin siyah bayrakli askerlerisin o uhudda zaferin tekrar müslümanlarin lehine dönmesini saglayan yilmaz kumandan ve o cocuk hüsame. daha hüsamenin kilici cekilmedi ki kafirler muhammed öldü diye bagira dursunlar muhammed ve hüsame dagda saklaniyor az kaldi zafer müslümanlarin olcak sen ve askerlerin ise bütün gücünü ve ilmini kullan ve kafirlere karşi güclü ol. az kaldi muhammedin askerleri kafirleri yildiracaklar merak etme nasil uhud tam kazanirken kaybedilme durumuna düşdü ve tam kaybederken ise kazanildi yani bu işin tilsimi uhudda uhudu iyi oku ki ne yapman lazim tam manasiyla anla.

Kiyamet bombasini yapmaya gelince oda peltek se de gizlidir yani hüsamede gizlidir. yani peltek se nin mahrecini kullanarak bir bomba yap bu bomba o kiyamet bombasi olcakdir ücüncü harf yani ücüncü elementi kullan ve o bombayi yap biz bunu daha önce dedik ve plan projesini cizmişdik onun benzerini bu ücüncü element ile yap.

Bu haftaki sünnetimiz üc seyin kiymetini üc sey gelmeden bilin

hastalik gelmeden sagligin

meşguliyet gelmeden boş vaktin

ölüm gelmeden islamin ve imanin kiymetini bilin.


Ya rabbi uhudun askerleri gibi kafasi dagilmiş bir avuc müslüman kaldik. Ey Yüce Allahim habibinin ordusuna yeniden toparlanip kafilere karşi direnme gücü veren Rabsin Allahsin.

Bizede, deccal ve ordusuna karşi yeniden toparlanip, zafer vercek Allahu Rahmansin. müminleri magfiretinle yarliga ve görünmez ordularinla destekle ya rabbi.

Bu ahir zaman müslüman be müminlerini livaul hamd sancagi altinda topla ya rabbi dagildik kafilere karşi yenilme durumuna kadar düşdük artik sekinetini indir üzerimizede o yilmaz kumandanin ve hüsamenin yardimiyla muhammedini sallalahu aleyhi ve sellem ve ehli beyti mehdiyi ve askerlerini sen gözet ve yardim et ya rabbi


El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit TuncaKar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 22 Şubat 2018 Cuma Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi