Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Senesi Altı Gün Olan Gezegen (Karoglanin 03.09.2011 Vaazi)
#1
[Resim: Muhammed-s-a-v-yazili-dini-resim-islami-...lan-v4.png]

1 SENESi ALTI GÜN OLAN GEZEGEN

03.09.2011 Cumartesi

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Velikülli derecatun mimma amilu veliyuveffiyahüm eamalehüm vehüm la yuzlemun.

Ahkaf suresi -- 19 Ayet --

esteuzubillah

küllü men aleyhe faan. ve yebga vechu rabbike zülcelali velikram.

sadakallahul aziym

Rahman -- 26 -27 --

Yolculugumuza başliyoruz.

yolculugumuz 1 ay ramazani geri birkamiş olarak şevvala girmiş olarak devam edecek.

ibrahim Tatlisesin bir şarkisi vardi

Azrailin gelir kendi

Ne Aga der ne efendi

Sayili Günler tükendi

Yolun Sonu Görünüyor.


Ey müslüman ve mü min kardeşler

işde sayili günler 1ay ramazan sicakdi uzundu derken geldiiiiii gecti hani uzun günlerdi hani sicakdi tutana bir ay sevap tutmayana ise farzi terketmek cezasi yazildi.

Rabbimiz ne buyruyor Rahman suresinde

küllü men aleyhe faan.

aleyküm yani selamün aleyküm demek selam senin üzerine olsun peki aleyküm degilde aleyhe olursa ne olur he zamiri

arapcada hüma yani yani o ikisi manasina

nedir o ikisi işde onlar beşer olan insan ve eşi

ne buyruluyor o ikisi üzerine olan her ne varsa veya o ikisi üzerinde olan her ne var ise fanidir yani yok olucudur.nedir o ikisi yer gök erkek dişi

halifetül ardz insan peki göklerin halifesi kim o zaman

zamanimizda iki halife yeryüzünde geziyor olacakkki onlar yerin halifesi Mehdiyi Muhtar ile göklerin halifesi isa Ruhullah

isa aleyhisselam neden göklerin halifesi olsun derseniz

gelelim püf noktasina:

şevval ayindan 6 gün oruc tutmak bütün seneyi oruclu gecirmek gibidir buyurmuş Rasulullah efendimiz.

yani şevval ayinin asli olan cark kücük bir carkmişki o alti defa devir edince dünya ise 365 defa devir ediyormuş velhasil kelam.

yani ramazan ise 29 gün olup o 29 gün devir edince güneşimiz 83 sene devir ediyormuş velhasil kelam

veya dünyamiz ise 1000ay devir ediyormus velahasil kelam yani oda 29bin küsür gün devir ediyormus velahasil kelam.

Peki bunlarin isa aleyhisselamin göklerin halifesi olmasi ile alakasi nedir diyceksinizdir.

isa Aleyhisselam buyurduki : beni gecmeden kimse babaya ulaşamaz.

babasi kimdir.isa aleyhisselam rabbimizin her şeye verdiği bir istisna durum olan yani geciş noktasi olan mesele ile daha önce vaazlarimizda anlattik.Cebrail aleyhisselam Meryem Annemize geldi ve Rabbim senden bir cocuk olmasini murad etdi buyurdu Meryem annemiz iffetinden korkdu bana ilişme dercesine sakindi ve ben dedi kimse ile birleşmedim bu nasil olur dedi Rabbim dilerse olur dedi ve Meryem Annmeizin Gögsüne isa efendimizi üfledi ve meryem annemiz hamile kaldi .

peki baba nedir kadina cocugu vaaz eden yani kadinin rahmine cocugu koyan zaatdir yoksa baba cocugu halkeden degildir.

Eger cocugu kadina vaaaz eden baba ise o zaman isa efendimizin buyurdugu baba bu baba degilmi meryem annemize isa efendimizi vaaz eden kimdi cebrail degilmiydi. Öyleyse Melekler evlenmezler erkeklik dişilikleri yokdur amma Rabbimiz bir istisna olarak cebrail aleyhisselamin ruhu üfürmesi ile cocuk vaaz etmesini ona ikram etdi. hemen densizler bu meleklere cocuk atfetdi bu dinimizi bozuyor diye yaygara yayabilirler amma bu anlattiklarimizi herkes duymuşdur ve isa aleyhisselaminda incilde gecen sözü bütün hiristiyan alemince bilinir fakat onun bu sözü nü yanliş anlamişlar ve baba dedigini Allah olarak anlayip ve o yüzden baba ogul annne demişlerdir . Halbuki onun babadan kasdi cebrail efendimizdir işde cebrail efendimiz göklerin halifesidir halifenin oglu isa aleyhiselamda onun mirasini devralan yani yeryüzünden göklerin hükmünü süren zati muhterem olacakdirki işde bu yüzden o göklerin halifesidir.tabiki asil halife cebraildir(aleyhisselam efendimiz).Peki şevval ile isa aleyhisselamin alakasi nedir.Ramazandan sonra gelmesi onun peygamberimizden sonra gelcek oldugunun alametidirki.Yani şevval ramazandan sonraki aydir zilhicceden bir ay önceki aydir.yani zilhicce ise ismail aleyhisselamin ayidir Allahin kurbaninin ayidir yani seyyyidina zabhullahin ayidir.

hiristiyanlar isa efendimiz için derlerki o bizim için kurban oldu ve bizim günahimizi affetdirdi.Amma su ismail aleyhisselam ise bütün müslümanlari afettirdi biz ne yapsak ismail aleyhiselamin yaptigini koyup gecemeyiz derler.yani samuelin kurban olmasini koyup gecemeyiz derler.

işde hacca gidecekler şimdiden niyet edecekler ki rabbim bir dahaki hac mevsiminde onlari kabeye davet eden ibrahimin(aleyhissselamin) sözüne iletsin.

işde şevval ayinda oruc tutmak meryem annemizin sünnetidir ve isa aleyhisselamin ümmetinin üzerine farz olan orucdurki bu oruc sadece alti gündür işde meryem annemiz mescidden cikip isa efendimizi dünya ya getirdikden soonra geri gelmiş fakat o günün halki ona afedesiniz kah pe damgasi vurmak istemişler bu yüzden meryem annemiz daha dagdan inmeden önce oruca niyet etmişdirki yahudilere verilen orucda yemekden icmekden feragat etmenin yaninda dünya kelami etmekden de feragat etmek gerekir yani yahudi daha dogruusu musevi orucunda yenmez icilmez ve dünya kelami edilmez. işde daha isa efendimiz gelip ona incil inmediginden meryem annemiz musevi orucuna niyet etmişdir ki o alti gün oruc tutmuş ve altinci gün isa efenmdimiz dile gelmiş kendisin adinin isa oldugunu ve Allahin peygamberi oldugunu kendisine incilin verildigini daha annesinin kucaginda kirk günlük iken konuşup dile gelmişdir. onun konuşmasi ile meryem annemiz orucunu acmişdir ve alti gün oruc burdan gelir ve o Alti gün oruc tutan kimseler yani bu sünnete ittiba edecekler yemek icmek dişinda şerli şeyler konuşmakdanda feragat etsinler inşallah. yoksa dünya kelamina dalmak bu orucun ruhuna aykiridir.

Velhasil kelam bu haftaki sünnetimiz şevval orucudur ve alti gündür yenmez icilmez gerekmedikce dünya kelami edilmez.

Rabbim bu sünnete ittiba edeceklerin hürmetine rahmet edip SIKINTIDAN sonra ferhalanma veren rabbimiz her zorlugun ardina kolaylik koyan rabbimiz şu dünyamizin SIKITILI günlerinden ferhaliga ulaştirsin isa efendimizin dile kaale gelmesi ile insanligi bu zalimlikden kurtarsin isa efendimizin dile gelmesi demek ise bu ahir zamanda incilin konuşulmasi demek olcakdir ki.

incilin kuran ile ayni dil oldugunu anlamak bu orucun önemini anlamak gibidir inşallah.

işde meryem annemizin yildizi gezegeninin bir yili sadece alti gündür yani meryem annemiz isa efendimizin etrafinda alti günde dolanir devir eder bunu bilim adamlari semai araştirip bulsunlar bakalim şimdi isa efendimiz hangi gök katindaymiş . işde ahkaf suresinde buyrulan yukardaki ayetde

her derece yani her gök semasi yaptiginiz amellerinizce inşa olmakda yani rabbimiz herkesi yaptigi amelince ya yükseltip uruc ettirmekde yada dünya semasindan aşagi indirip cehennemin tabakalarina indirmekde.Öyleyse Ey insan Her an uyanik ol uruc etmek yani cennete yol almak istiyorsan her an orucda ol oruc eline diline beline yedigine ictigine ve söyledigine hakim olanlarin gidecegi yerdir.

o yüzden Rabbim Ramazandan cikip şevvala yol alanlari bu güzel sünnete ittiba ile derece artiranlardan eylesin inşallah

Dünyamizida SIKINTILI GÜNLERDEN BU MERYEM ORUCU iLE SABIR iLE MACELLAN KURALI iLE dönüp dolaşip mehdinin dizin dibine getirsin inşallah.

El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Vaazi indirmek için linke sag tikla farkli kaydeti sec veya sesli olarak dinlemek için linke tikla

[Resim: Buradan1Red.gif]

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...ezegen.mp3

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 24 Mart 2019 Pazar Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi