Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Allahdan Bela Gelmez Kul Azmayinca (Karoglanın 26.10.2011 Vaazi)
#1
[Resim: allah-cc-kirmizigoez.png]

ALLAHDAN BELA GELMEZ KUL AZMAYINCA

26.10.2011 Çarşamba


Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve evhayne ile Musa en esri bi ibadiye inneküm müttebeun.

sadakallahul aziym

Şuara Suresi -52-

Allahümme salli ala muhammedin ve ala eeli muhammedin kema salleyte ala ibrahime ve ala eeli ibrahime inneke hamidun mecid.

Yolcugumuza başliyoruz

peygamber azimuşvan efendilerimizin sayisi kesin olmamakla beraber 124 000 oldugu rivayet olmuşdur bunlarin 313 ü mürseldir gerisi nebidir.mürsel yani rasul peygamber kendine din ve kitap verilen peygamber demekdir nebi ise kendine kitap verilmeyen fakat kendinden önceki peygamberin kitabini anlatan peygamberlerdir peygamberimizin dişindaki peygamberler millidirler yani kendi milletlerine gönderilmişlerdir fakat bizim peygamberimiz cihan şumul yani bütün insanlara ve cinlere peygamber olarak gönderilmşdir.

Kuranda gecen bakara suresinin son kisminda yani emenerrasulu diye bildigimiz adi ile müsamma yerde yani emenerrasulu yani peygamberlere iman meselesi anlatilirki Allahu tealadan rasullere indirilenlere iman ettim ...... bütün rasullere iman ettim hicbirini digerinden ayirmadan .gelelim püf noktasina yani peygamberlere imandaki esas olan rasullere imandir yani ne demek kendine kitap ve din indirilenlere imandir.Nebiler ise zaten onlarda rasule iman edip taabi olmuşlardir, yani onlar dahi bir rasule iman etmek durumundadirlar.Yoksa Nebilere iman şarti yok yani nedemek dir bu yani haaşa yalniş anlamayin nebilere itaat etmeyin demiyoruz nebiler de bir rasule taabi olduklarindan onlar bir rasulun kitabini ve ona inen dini anlatirlar yani onlar sen ben gibi degil bizzat imani hakiki ile o rasule iman etmişlerdirki o rasulde fani olmuşlardirki o Rasulun maksadina aykiri olmayan bir davet ile insanlari o rasule ve kitabina davet ederler yani Nebiler mütebidirler işde yukarda yazdigimiz

Şuara Suresi -52- ayettede musanin o firavundan kacan ümmetine gelen emir ile musaya rabbimiz vahyetttiki esri yani isra yani geceden yola cikin emri geldi cünkü sizler müttebiler olcaksiniz müttebi demek hem o firavunun arkalarina düşüp takip etmesi hemde onlardan sonra gelcek musa ümmetine tabi olcaklara rehber olacaklari yani müttebi olacaklari takip edilen olcaklari bu kisacik ayetin bir kelimesi ile anlatiliyor.

Yani Musa Aleyhissselamin ümmetinin gercek varisleri gece yolcularidirki onlara rabbimizden emir gelmişdir gece yolculugu yapmalari emri yani esri emri.Bu gece Yolculugu hem zahiri gece yolculugu hemde manevi yolculukdurki onlar gece görürler bunu daha önceki vaazlarimizda yazdik Rabbim Teala onlara gece görme melekesi vermişdir museviler gece vakti senin görmedigini görürler yani onlara infro rot gözü verilmişdir bir gercek musevi gece yolculuk edebilcek kadar gece görüşüne sahibdir işde.onlar kedi gözlüdürler. Gündüz ise onlara sanki karanlik gibidir yani onlarin gözü gündüzü gece geceyi gündüz görür.

Infro Rot işigini ilk keşfeden bir yahudi olmuşdur ve kendisindeki özelligin bazilarinda olmadigini farketmiş ve herkesin kendi gibi göremedigini farkedince bu infro rot Işigini keşfetmişdir.

işde Rabbim başlarina bela gelmeden bu musa ümmetinin kacmasi için musa aleyhisselama geceden yola cikmalarini emretmişdir yani .Rabbimiz Teala vetekaddes hazretleri kullarina azab etmez meger kul azmiş olsunki azaba dücar olsun yani Rabbim Bir memlekete Azab gelmeden has kullarina oradan cikmalarini emrediyormuş. Öyleyse Eger Bu gün Vanda Deprem olduysa ve Burada kullar azaba dücar oldularsa illaki ya Azmişlar demek yada emre itaat etmemişler demekdir.Allah rizasi için Depremden önce Vandan başka memleketlere giden Vanli veya vanda ikamet edenlere sesleniyorum Allah rizasi için size Rabbimizin vahyi ulaşdimi ulaşmadimi sizin kalbinize o sizin depremden önceki vakitte oradan ayrilmak fikri size vahyoldumu olmadimi bunu duyurun ve oradan ayrilanlar lütfen mesajlarini bildirsinler ki onlar ayni musanin mütebileri gibi azabdan rabbimizin kurtardigi kullaridir kimde kalbine bu ilham gelmesine ragmen tembellik edip ayrilmadiysa emre itaat etmeyenler olmuşlar demekdir. ki kendilerine vahiy gelmeyenler ise Azaba dücar olanlardir ki Amma Allahin haram kildigi bir işe göz yumdular amma kendileri işledi vesaire vesaire.Bazilarida Vanli olmamasina ragmen o gün Vana yolculuk etmişlerdiki onlarda Dişdan Allahin haram kildiklarina destek olanlar da onlardir.

Kula Bela gelmez kul azmadikca Rabbim Günah yazmaz kul günah işlemedikce.

Biz Buradan O akibete ugrayanlara of diyenler degiliz akibete azaba of denmez Ayni azab Allah muhafaza bizim bulundugumuzn bölgede olsa biz nasil bir amel ile meşgul oluruz Allahu alem, insanin son anina bakilir son aninda günahdan el cekmediyse Azab melegi azabi kafasindan aşagi indirir.Allah muhafaza Allah dostu dahi olsan son bir aninda gafletle bir amel iştigal etsen o anki gelen vahyi kacirisin ve azaba dücar olabilirsin velhasil kelam.

oradki ölüler için gereken ise kefenlemek gerekir cenaze namazi kilmak gerekir kafir oldugu acikca bilinmeyen kimsenin cenaze namazi kilinir.

Kefenin asli üc parcadir sünnet olani birincisi bedenin boyunun iki kati kadar bir kumas ortasindan ikiye katlanir ve o katalnan yerin ortasindan asagi dogru kafa gircek kadar yirilir ve bu gömlekdir onun üstüne bedeni bu sefer sagdan ve soldan kapatan bir kefen ile daha kefenlenir ve ücüncüde bedeni kafasindan ve ayaklarindan daha asagi sarkan bir kumas ile kefenelnirki buda dis kefendirki ikinci kefen aynen namazda ellerin baglanişi gibi önce sol taraf katlnair sonra sag taraf onun üstüne kaplanan kefen ise önce sag taraf katlanir sonra soltaraf ve basinin üstünden ve ayaklarindan bir bag ile kefen hafifce baglanir.

mezara konmadan mezarin icine bir avuc su serpilir. ve gümüldükden sonra bir müddet mezarda beklemek mevtanin ruhunun rahatlmasini saglar MEZAR SIKINTISINI giderir.

Rabbimiz kuranda buyuruyorki onlara bir SIKINTI bir azap dokununca onlar derlerki

inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

o musibetten kurtulan herkesin üstüne bu ayeti okumak vacibdir hatta rabbimizin hüsnü zanni ile onlar derlerki buyruluyor.

yani yumşatilmiş bir farz yani vacibdir.

Bizlerin üzerinede oradakilerin ölüm haberini aldigimiz için okumak vacip olur.

Ölümüde hayatida yaratan Rabbimizdir Hepimiz bir gün gidecegiz amma herkesin sebebi farkli onlarinki deprem oldu Rabbim bizi dücar olcagimiz bir azab gelmeden vahyettigi ve azabindan emin eyledigi müminlerinden mütebilerinden eylesin. allahümme salli ala müttebiin allahümme sali ala küllü nebiyyin vel mürseliyn

velhamdülillahi Rabbil alemiyneEl fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Vaazi indirmek için linke sag tikla farkli kaydeti sec veya sesli olarak dinlemek için linke tikla

[Resim: Buradan1Red.gif]

https://efsane1turk.net/Resimci/Dosyalar...ayinca.mp3

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 24 Mart 2019 Pazar Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

_______________________________________

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran

Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık

1 Senede/12 Ay

Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar

1 Yılda/365 Gün

7 Günde/24 Saat

Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda

RADYO KAROGLAN

Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan

Signing of RasitTunca Original
By Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi